Найочікуваніші архітектурні споруди 2018 року

Архітектура
Ср 28 Березня

Міжнародний аеропорт Стамбула

Архітектор: Grimshaw Architects, Nordic Office of Architecture, Haptic Architects і Scott

Розташування: Стамбул, Туреччина

Проект стане найбільшим аеропортом у світі – площа комплексу складе близько 100 000 кв. м і за прогнозами він зможе приймати 150 млн осіб на рік. Першу престижну нагороду ще не реалізований проект отримав в 2016 на Всесвітньому архітектурному фестивалі WAF за кращу інфраструктуру. Аеропорт почне роботу в День Республіки, 29 жовтня.

Guardian Art Center

Архітектор: Büro Ole Scheeren 

Розташування: Пекін, Китай

Аукціонний будинок China Guardian обзаведеться новою штаб-квартирою в історичній частині Пекіна, буквально по сусідству з Заборонним Містом. Проект виходить грандіозним: тут розмістяться не тільки аукціонні зали та виставкові простори, один з яких площею 1700 кв. м, але також ресторани і готель на 120 номерів. Архітектура проекту підлаштовується під оточення: з одного боку будівлі в традиційному стилі, з іншого – сучасний торговий район.

Готель Morpheus

Архітектор: Zaha Hadid Architects 

Розташування: Макао, Китай

Проект готелю створили в 2013 році під керівництвом самої Захі Хадід. Головна особливість Morpheus – біоморфного фасад-екзоскелет, який підтримує будівлю. Порожнечі в центрі дають місце для трьох мостів, що з’єднують різні частини готелю. Крім готельних номерів тут розташуються ресторани, магазини, спа-комплекс і казино – ігрові зони займуть центральну частину будівлі під 40-метровим атріумом.

Ресурсний центр Amager

Архітектор: BIG

Розташування: Данія

У 2018 році BIG, нарешті, представить свій проект електростанції в Копенгагені з лижних схилом на даху. У будівлі також буде димар, який випускає димові кільця. Даючи інтерв’ю Dezeen в 2014 році, Бьярке Інгельс сказав, що будівля «змінить уявлення людей» про комунальні підприємства.

Нова Центральна бібліотека і Бібліотека Плаза

Архітектор: Snøhetta

Розташування: Калгарі, Канада

Snøhetta будує публічну бібліотеку в Калгарі навколо залізничної лінії. Облицювальні арки, розташовані на вході в будівлю, оформлені в стилі типових для Альберти хмар, що формуються вітрами Чинука. Це дозволить створити великий, добре освітлений атріум, забезпечивши яскравий, гостинний і доступний суспільний простір в самому центрі міста.

V&A Museum of Design Dundee

Архітектор: Kengo Kuma

Розташування: Dundee, Scotland

У 2014 році ЮНЕСКО присвоїв Данді звання першого міста дизайну в Великобританії, так як місцеві підприємства займаються розробкою дизайну в різних сферах діяльності. Проектуванням займається японське бюро Kengo Kuma & Associates. Архітектори зробили будинок схожим на човен – завдяки виступу над водою кутової частини будинку.