Дерев’яний хмарочос. Скоріше реальність, ніж вигадка.

Архітектура
Сб 28 Квітня

Ми з вами вже обговорювали можливість модифікування структури дерева в більш щільний і легкий матеріал, в наш час це вже не вигадка, а досягнута мета. Розроблений матеріал міцніший за сталь і деяких сплавів титану, міцніше в 12 і жорсткіше в 10 разів. Але не дивлячись на дані характеристики – дуже легкий і дає можливість створювати конструкції будь-якої форми. У цій статті ми розповімо вам про компанію Sumitomo, а точніше про її творіння – вежа з дерева, висотою в 350 метрів і вартістю в 5,5 млрд доларів.

Проект розробляють разом з бюро Nikken Sekkei в Японії по гібридній технології, в якій дерево становить 90%. Для несучої конструкції обрана система контурної рами-оболонки: прямокутну сітку зовнішнього дерев’яного каркаса будуть врівноважувати діагональні металеві балки. Для побудови вежі знадобиться 185 000 кубометрів дерева. Якщо припустити, що для побудови двоповерхового будинку габаритами 6 × 8 метрів потрібно 20 кубометрів лісу, то один хмарочос вмістить в себе ціле селище на 9000 сімей.

На площі в 455 000 кв. м розташуються магазини, офіси, готелі і квартири. Поки ж в Японії будують з дерева будівлі не вище семи поверхів. Якщо співробітникам Sumitomo вдасться пройти всі тести, то вежу планують відкрити до 2041 року, до 350-ювілею компанії.