Оформлення стін. З чого почати?

Інтер'єр
Вт 27 Березня

Стіни – опора нашого житла, фон інтер’єру та іноді навіть акцент. Вони можуть бути яскравими, насиченими, з химерними візерунками або фактурами. Можуть відображати реальність завдяки дзеркалам, бути прикрасою житла або бути ніжним, безликим фоном для наших інтер’єрних ідей. Давайте розглянемо деякі прийоми, починаючи з азів.

Всім відомо, що завдяки кольору ми можемо змінити простір: розширити або звузити його, зонувати його. Так само колір є одним з факторів впливу на людську психіку, тому ми повинні обережно і з великою увагою підходити до кольорової гами інтер’єру. Так, завдяки кольору ми задаємо настрій. Наприклад: зелений колір заспокоює, жовтий колір впливає на емоційну сферу людини, викликаючи оптимізм, впевненість в своїх силах. Червоний колір стимулює емоції і почуття, проте надлишок його може викликати роздратування і агресію. Більш насичені відтінки синього стимулюють мислення людини, менш насичені, такі як блакитний, заспокоюють.

Дуже важливу роль відіграють такі чинники:

– інтенсивність освітлення в приміщенні, розмір віконних прорізів;

– орієнтування на північ або схід;

– форма і розмір приміщення;

– призначення приміщення;

– обраний стиль.

Виходячи з цих пунктів можна будувати подальші кроки.

                      

У холодному і менш освітленому приміщенні слід використовувати теплі і світлі тони. У маленькому – світлі, слід уникати великих принтів, широких смуг або елементів, які візуально займають багато простору. У вузькому приміщенні вам допоможуть горизонтальні смуги, як і елементи, які візуально розширять простір, в низькому – вертикальні. А ось де переважає світло і тепло – можна сміливо використовувати насичені тони, холодну палітру фарб, темні відтінки в великому обсязі, звичайно якщо розміри кімнат дозволяють.

Окрема тема – дзеркала. Вони допомагають змінювати простір до невпізнання, ламають, збільшують його. Завдяки їм ми можемо додати світло в приміщенні за рахунок відображення, розширити простір, зонувати і виділяти. Дзеркала так само можуть бути прекрасним елементом декору, акцентом в проекті: це може бути панно, плитка або панелі квадратної, або іншої форми. Світлі тони і відображення вікна або дверного отвору додадуть простору в вітальню, а відображення сусідньої стіни або меблів навпаки зменшить простір.

Для оздоблення стін часто використовують такі матеріали, як шпалери, фарба, декоративна штукатурка, дерев’яні, м’які і 3д панелі, цегляна, кам’яна кладка. Більш фактурні і яскраві використовуються для акцентної стіни – виділення однієї стіни в інтер’єрі. Кожен з цих пунктів гідний окремої статті, в якій будемо більш детально розглядати всі особливості і прийоми.