«Краса по-американськи» або «як створити затишок в американському стилі»

Інтер'єр
Вт 27 Березня

Американський стиль в дизайні інтер’єру – спочатку варіант колоніального стилю, який згодом став самостійним. Він кілька еклектичний, що обумовлено багатонаціональністю народу, що сформували його. Проте в основу американського стилю лягла легко впізнавана англійська класика, до якої додалася універсальність і практичність.

Планувальна особливість – прагнення розширити спільний простір будинку, відмовляючись від зайвих перегородок, найчастіше об’єднуючи вітальню з їдальнею і кухнею або хол з вітальньою. Популярні прийоми – використовується зниження рівня підлоги або зміна його текстури, наприклад, з дерева на плитку, так само вітається раціональне використання стінних ніш.

Кольорова гамма включає в себе різноманітність пастельних тонів, таких як бежевий, рожевий, блакитний і зелений, персиковий. Але тим не менше використовуються і яскраві, насичені тони, які, як вважалося раніше, ознака заможності господарів житла.

              

Американський стиль передбачає відчуття простору, тому кімнати не повинні бути заставлені меблями. В середині приміщення розташовується центральний елемент, навколо якого формується композиція: у вітальні – це диван і крісла (часто в поєднанні з каміном), в спальні – велике ліжко, в кухні – стіл. Невеликі меблі розташовують по периметру кімнати або розставляють «дзеркально», по двох сторонах від центру композиції. Всі меблі, як правило, з дерева світлого або темного відтінку, в залежності від загальної колірної гами. Меблі можуть бути з ухилом на розкіш, а може бути і простий, іноді навіть брутальної – головне, щоб меблі були практичними і зручними. З текстилю використовують в основному натуральні тканини – наприклад, льон, ситець і бавовну.

В обробці, як і в усьому, віддається перевага натуральним матеріалам. Для підлоги використовують дошки темних відтінків, або паркет. Іноді допускається ламінат і навіть килимове покриття. Однак перевага віддається натуральному дереву. Стіни зазвичай забарвлюються в світлі тони, але можна зустріти і обробку шпалерами, які повинні бути максимально простими, без хитромудрих узорів і складних текстур. Так само люблять використовувати панелі, які можна зробити і з МДФ.  Декор і аксесуари повинні підкреслювати загальний мотив композиції і не відволікати увагу від загального стилю. Вази з живими квітами і ікебани, глечики та яскраві тарілки, статуетки, книги, картини, фотографії в рамках, горщики з кімнатними рослинами, диванні подушки – всьому цьому знайдеться місце.

Цей стиль любить великі вікна і легкі штори, які пропускають максимум світла. Штучного світла також варто приділити увагу, він дозволяє розділити приміщення на зони і правильно розставити світлові акценти. Популярні джерела розсіяного кольору, вони створюють затишну, розслаблюючу атмосферу. У кожній кімнаті поміщають лампи і світильники з абажурами або плафонами, що створюють м’яке освітлення. Потрібно враховувати, що американський дизайн вимагає симетричності, тому варто підбирати парні елементи освітлення, наприклад, дві однакові лампи на тумбах в спальні або два бра на стіні вітальні по різні боки від каміна.

Американський стиль є одним з найцікавіших і найпривабливіших для багатьох дизайнерів світу, інтер’єр квартири або будинку з його допомогою виходить злегка манірним, але одночасно з тим простим, затишним і дуже функціональним.