Гранж: особливості стилю

Інтер'єр
Вт 03 Квітня

З першого погляду дуже сильно нагадує нам дуже популярний лофт, має ряд схожих рис, але це два різні стилі, що виникли навіть на різних континентах. Помилково вважають, що гранж виник в Америці, як і лофт, проте батьківщиною стилю гранж є передмістя французьких міст, а відмінною рисою – поєднання сільської простоти і світської розкоші. Саме це і відрізняє ці два стилі: лофт не сприймає важкі різьблені меблі, ліпнину та інше, що притаманне французькому гранжу. Але із загального – грубе облицювання поверхонь, різноманітність форм і фактур, простір і велика кількість світла, відчуття свободи та поєднання доступності з розкішшю, тому їх часто плутають.

На тлі все тієї ж цегляної або заштукатурені стіни можуть бути розміщені дорогі дивани, з дорогою шовковою оббивкою, картини або скульптури. Разом з тим, в інтер’єрі гранж багато натуральних матеріалів: матового металу, не оброблені дерева, добротних і недорогих тканин. Оформлення в стилі гранж має бути простим, з використанням натуральних матеріалів. В інтер’єрі повинно бути багато повітря, тому немає місця зайвим деталям, в кімнаті присутні тільки потрібні меблі та предмети декору. У кімнаті має бути багато природного світла, штучне освітлення має бути м’яке і тепле, не різке.

Популярні матеріали цього стилю – дерево, камінь і цегла. Часто використовують необроблені матеріали, зістарюють фактури. Дерево використовують в оздобленні стін, стелі або підлоги. Стеля може бути оформлена грубими необробленими балками. Стіни також можуть бути оббиті грубою деревиною без фарбування природного кольору. Для викладки підлоги підходить камінь, керамічна плитка, крупний паркет. Так само в інтер’єрі часто використовуються і ковані елементи, які обов’язково повинні підкреслювати ефект старовини.

        

З тканини використовують льон, бавовну, шовк, сатин, шерсть, в деяких випадках доречне хутро і шкіра. Штори скоріше відсутні. Однак якщо і є, то з натуральних тканин простої фактури. Про тюль слід забути! Нерідко можемо зустріти в інтер’єрі і килими з різним рослинним або геометричним орнаментом. При виборі меблів перевага віддається елегантності, класичним формам і м’якості ліній. При виборі меблів варто звернути увагу на тенденції шістдесятих років, якщо говорити про дивани і інші традиційні м’які меблі, і звичайно на речі з дерева.

Традиційними кольорами для направлення гранж вважається сірий, бежевий, білий, чорний, коричневий, темно-синій кольори і їх нейтральні м’які відтінки. З декором варто бути обережним, так як самі елементи даного стилю є акцентами композиції і притягують до себе велику увагу.