Акцентна стіна: що це і з чим його їдять

Інтер'єр
Ср 04 Квітня

Щоб додати інтер’єру особливість і прикрасити приміщення можна використовувати багато прийомів, але найголовнішим буде використання акцентної стіни. Визначення говорить сама за себе: це акцент в композиції інтер’єру, яскрава пляма, яке обов’язково звертає на себе всю увагу. Акцентної стіною роблять ту, на яку в першу чергу падає погляд у інтер’єрі. Основна стіна майбутньої композиції бажано максимально вільна від меблів, хоча завжди є і виключення.

За допомогою подібної стіни можна зонувати простір, виділяти предмети, які будуть перебувати на цій стіні або на її тлі. Звичайно, основна функція – декор. Наприклад: в спальні – стіна біля ліжка, у вітальні – стіна, де розміщується телевізор. У кухні – стіна робочої або обідньої зони.

Дуже стильно, коли колір або елементи декору або малюнка на стіні повторюються в інтер’єрі. Наприклад маючи зелені малюнки на стіні ми можемо підтримати зелений колір в інтер’єрі за допомогою подушок, покривал або штор.

       

Основні способи виділення:

  • Колір: може бути яскравим і насиченим, темним
  • Принт: химерні візерунки, смуги, малюнки
  • Фактура: рельєфні текстури
  • Шпалери – фотошпалери: тут все ясно. Головне, що б ця стіна 
  • Мозаїка
  • Кам’яна та цегляна кладка, може бути акцентом у вигляді грубої кладки з цементом, а може і ніжним світлим     доповненням за рахунок білої цегли, наприклад
  • Панелі: від МДФ до тканинних, в тому числі і 3д, іноді використовують і ламінат
  • Декоративна штукатурка: тут різноманітність від брутальних рваних текстур до венеціанської штукатурки
  • Декор: за допомогою декору можна додати крім акценту ще і затишок, передати характер власників житла. Це може бути дзеркало, картина або безліч картин, композиція з фотографій, навіть вертикальне озеленення. Декоративний камін створить ще більше затишку і тепла. Композиція з тарілок, вінілових платівок, зрізу дерева – тут вже як фантазія розіграється. 
  • Освітлення: допоможе виставити акценти і вигідно подати особливість приміщення

 

Можливо виділення і двома варіантами, наприклад фактурою і кольором, декором і кольором, важливо не допустити перебору. Так само можна використовувати не всю стіну, а лише її частина. А іноді допускається оформлення двох стін в інтер’єрі, але не більше, головне гармонійність композиції. Природно, це гра з простором. Ці акценти допоможуть розширити, звузити, зонувати простір і взагалі його змінити. Головне – гармонія, золота середина між кольором, фактурою і декором, які є центром всієї композиції.